Metamorfoza mieszkania w stylu PRL

4 decydujące czynniki o atrakcyjności mieszkania na sprzedaż
2 marca 2016
Zobacz wszystkie

Metamorfoza mieszkania w stylu PRL

Metamorfoza mieszkania w stylu PRL

 

Dokładnie tydzień temu przyjechałam do jednego z mieszkań, w którym miałam przeprowadzić metamorfozę. Okolica bardzo ładna, cicha, spokojna, budek z odświeżoną elewacją, pomyślałam nie będzie tak źle 😉 Jak weszłam do mieszkania to przeżyłam mały SZOK…zatkało mnie, nie wiedziałam co powiedzieć, ciemno, ponuro, pokoje zagracone starymi meblami, a kuchnia, łazienka i toaleta pozostawiały wiele do życzenia. Złapałam się za głowę i pomyślałam „Matko co się tu dzieje??!!”. Przeszłam całe mieszkanie, przejrzałam każdy kąt, zrobiłam zdjęcia, sporządziłam listę rzeczy, które w pierwszej kolejności powinny zostać zmienione…i tu pierwsza myśl WSZYSTKO !!!

4

51

Mieszkanie miałam przygotować pod wynajem na pokoje, najlepiej w jak najkrótszym czasie, z jak najlepszym efektem i ograniczonym budżetem. Wychodząc z mieszkania miałam wiele wątpliwości, tysiąc myśli na minutę, czy dam radę, czy uda się osiągnąć oczekiwany efekt.     

63

Wieczorem usiadłam do zdjęć i listy, którą sporządziłam podczas inwentaryzacji, zaczęłam analizować każde pomieszczenie. Najważniejszą rzeczą było odgracenie pokoi ze starych, niepotrzebnych mebli, rozjaśnienie wszystkich pomieszczeń, gruntowne sprzątanie, stonowanie kolorystki przede wszystkim w łazience oraz toalecie (pomarańczowe ściany połączone kaflami w kolorze butelkowej zieleni !!!), no i kuchnia…tu chyba było najwięcej pracy…stare szafki wypełnione po brzegi niepotrzebnymi rzeczami, które od dawna nie były używane, nie prezentowały się najlepiej. Cały czas zastanawiałam się jakie rozwiązania zastosować i jaki będzie efekt końcowy.

8

Plan był prosty, odgracić, odmalować i posprzątać. Oczywiście nie było to takie proste, podczas prac było wiele niemiłych niespodzianek w postaci niezliczonych usterek.

Walka z czasem, z finansami, nerwy, zmęczenie, ciężka praca od rana do wieczora, ale udało się. Mieszkanie zostało przygotowane tak jak zaplanowałam i prawdę mówiąc przeszło moje oczekiwania…

 

 

 

 

Efekty naszej pracy:

 

duzy

salon przed i po

zielony

pokój przed i po

zolty

mały pokój przed i po

rozowy

pokój przed i po

kuchnia333

kuchnia przed i po

wc

wc przed i po

lazienka

łazienka przed i po

 

Wiadomo, zawsze znajdzie się jeszcze coś co można zmienić, poprawić, jednak jak na czas, który był na to przeznaczony oraz budżet EFEKT KOŃCOWY jest zadowalający, oby nowym lokatorom dobrze się mieszkało.

 

😉