4 decydujące czynniki o atrakcyjności mieszkania na sprzedaż

Metamorfoza mieszkania w stylu PRL
10 lipca 2016
Zobacz wszystkie

4 decydujące czynniki o atrakcyjności mieszkania na sprzedaż

Kupno mieszkania to duża inwestycja, którą nie podejmuje się pochopnie. Przygotuj się, że potencjalni klienci będą analizować każdy szczegół, a już na pewno szybko odejdą, jeśli na początku nie wzbudzisz ich zaufania – wiesz przecież, że liczy się pierwsze wrażenie. Na czym się skupić? Co poprawić? Poniżej znajdziesz 4 główne czynniki, które decydują o atrakcyjności Twojego mieszkania.

1. Stan techniczny mieszkania

Stan techniczny mieszkania, czyli stan ścian, podłóg, okien, instalacji elektrycznej, a także stan umeblowania i ogólnego wyposażenia. Równie ważny jest stan budynku – rok powstania, jego ogólny stan, remonty elewacji, wykończenia, parapetów, windy itd.  Jeśli mieszkanie wymaga generalnego remontu nieszybko znajdziesz lokatora. Zakup mieszkania i do tego wkład własny w jego remont, to potężne obciążenie finansowe oraz spory nakład czasu i pracy.

2. Atrakcyjność lokalizacji i otoczenia

Atrakcyjne mieszkanie dla potencjalnego nabywcy to takie, które ma tzw. dobrą lokalizację. Ale co to oznacza? Dobra lokalizacja czyli z łatwym dostępem do miejsc pracy, szkoły, przedszkola, szpitala, sklepów, stacji paliw itd. Okolica powinna być przyjemna, otoczona zielenią i bezpieczna. Mile widziane są dróżki rowerowe, parki, place zabaw. Jednocześnie miejsce powinno być zaciszne – a więc mieszkanie w pobliżu stadionów, nie można uznać za dobrą lokalizację.

3. Funkcjonalny układ pomieszczeń

Mieszkanie powinno być funkcjonalne, a więc dostosowane do potrzeb potencjalnych klientów. Posiadać wystarczającą liczbę pokojów, sensownie rozmieszczonych. Obowiązkowo przestronna kuchnia i łazienka, w których lokator będzie miał swobodę ruchu. W przypadku małych pomieszczeń – warto postawić na funkcjonalne urządzenie wnętrz. Wielofunkcyjne kanapy, pełniące rolę sofy i łóżka, pojemna szafa, która pomieści wszystkie ubrania, w razie braku garderoby (specjalnie wydzielonego pomieszczenia).

4. Czystość i porządek

Liczy się pierwsze wrażenie, dlatego czystość i porządek jest decydującym czynnikiem w sprzedaży mieszkań. Do tego nie potrzeba wiele, to nie gruntowne remonty, które pochłaniają czas i pieniądze. Wystarczą dobre chęci, by odświeżyć mieszkanie. Czasem wystarczy niewiele – drobne uprzątnięcie rzeczy, nowe firany, poduszki, świeże kwiaty – i mieszkanie wygląda jak nowe.

Oferujemy Home Staging we Wrocławiu – Sprawdź ofertę.